Ta strona używa plików cookie!
close

Debata poświęcona cyberprzestępczości z udziałem młodzieży ponadgimnazjalnej ze szkół powiatu strzelińskiego

Data dodania: 7 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia:

W dniu 02.06.2017r. w auli Liceum Ogólnokształcącego umiała miejsce debata nt. „Cyber-przestępczość, jak się uchronić i nie być ofiarą” którą poprowadził funkcjonariusz Wydziału ds. Cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim.

 

     Prowadzący przedstawił mechanizmy działania przestępców w internecie, opisywał ,mechanizmy jak można się uchronić od cyber-ataków, jak i informował jaka powinna być droga ścigania sprawcy i konieczność zgłaszania takich zdarzeń.

 

   W spotkaniu uczestniczył oficer prasowy KPP w Strzelinie asp. szt. Ireneusz Szałajko który zwrócił zalecił zwracanie uwagi na komunikaty w lokalnej prasie, w tym apele i stronę internetową Policji strzelińskiej i dolnośląskiej na okoliczność opisanych tam wskazówek dotyczących uchronienia się przed przestępstwami w sieci i bezpiecznego korzystania z internetu.

    W debacie brał również udział naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP Strzelin nadkom. Jarosław Ziewiec który przedstawił sytuację zagrożenia przestępczością w przestrzeni internetowej mającej miejsce na terenie działania KPP Strzelin.

 

 

Asp. szt. Ireneusz Szałajko

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości